Lekcja w kinie

11 października 2017 r. uczniowie klas VIIa SP oraz IIa, IIb i IIc Gim wraz z wychowawcami p. Wioletą Nastały, p. Aliną Podsiadło, p. Grażyną Reca oraz organizatorem wycieczki, Elwirą Kwidzińską, wzięli udział w kolejnej już, przygotowanej przez Centrum Edukacji Filmowej Wołomin, „Lekcji w kinie”.

Tematem tegorocznych multimedialnych zajęć były efekty specjalne  – Jak oni to zrobili. Uczniowie dowiedzieli się co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia i fizyka, czy hobbiści naprawdę byli tacy niscy, jak aktor mógł zagrać tę samą postać 40 lat później, odkryli, czym są domalówki.

Po krótkiej przerwie wyświetlony został film Za niebieskimi drzwiami – ekranizacja polskiego bestsellera. Było w nim wszystko, co kochają dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele. Opowiadał o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz…