KONCEPCJA SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

„Szkoła Promująca Zdrowie” to program realizowany w całej Polsce od 1991r. Jego zadaniem jest włączenie wszystkich pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów do podejmowania działań, które poprawią nasze samopoczucie, nauczą jak tworzyć zdrowe środowisko i zachęcą do zdrowszego trybu życia.

W sieci „Szkoły dla Zdrowia” w Europie (SHE) przyjęto, że promocja zdrowia w szkole to wszelkie działania podejmowane w celu ochrony i poprawy zdrowia wszystkich członków społeczności szkolnej. Istotą Szkoły Promującej Zdrowie jest całościowe podejście do promocji zdrowia w szkole, które jest znacznie szersze niż realizacja programów edukacyjnych dotyczących różnych aspektów zdrowia.

Pragniemy poinformować, iż nasza szkoła jako jedyna w Kościerzynie jest w okresie przygotowawczym do wejścia do sieci „Szkół Promujących Zdrowie”.

Jesteśmy trakcie diagnozy społeczności szkolnej: uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

Nasz koordynator przygotowywał się merytorycznie do działań w ramach „Szkoły Promującej Zdrowie” na spotkaniu w Sierakowicach.

Koordynator: Joanna Bogdan

Zespół: Monika Drewczyńska