Dzień Sportu Szkolnego

Oceny już wystawione a do zakończenia roku szkolnego pozostało już niewiele czasu. Aby uatrakcyjnić uczniom ostatnie dni pobytu w szkole nauczyciele wychowania fizycznego oraz wychowawcy zorganizowali dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum Dzień Sportu Szkolnego. Impreza sportowa rozpoczęła się od uroczystego jej otwarcia przez panią Dyrektor oraz przedstawienia ramowego programu. Młodsi uczniowie ze szkoły podstawowej udali się kolejno na obiekt sportowy do Powiatowego Zespołu Nr 3 w Kościerzynie, gdzie odbywały się konkurencje lekkoatletyczne jak bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową czy skok   w dal. Po powrocie zaś uczniowie przystąpili do międzyklasowych rozgrywek sportowych w „2 ognie”. Uczniowie gimnazjum mieli również możliwość wzięcia udziału w wielu atrakcyjnych konkurencjach. Dla gimnazjalistów odbywały się rozgrywki   w piłkę nożną oraz siatkową. Chętni mogli spróbować także swoich sił w tenisie stołowym, rzutach piłką lekarską, piłką koszykową, żonglerce, wyciskaniu sztangi   czy konkursie koła hula-hoop. Każdy mógł znaleźć odpowiednią dla siebie konkurencję. Na zakończenie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców.